KODOWANIE W GRUPIE SŁONECZKA

KODOWANIE W GRUPIE SŁONECZKA

W dniu 2.11.2021r. w ramach realizacji II Modułu projektu czytelniczego „Czytamy razem z Małym Misiem” czterolatki w formie webinaru obejrzały warsztat literacki dla dzieci pt. „Kodujemy z Małym Misiem”, z którego mogły dowiedzieć się, jak bawić się w kodowanie. Rozwijały w ten sposób kompetencje cyfrowe. Potem zastosowały to w zabawie „Droga Małego Misia do Tosi”, w której wyznaczały i rysowały ścieżkę Misia. Do kodu cyfrowego pani dodała zapis kodu za pomocą kropek. Poprzez zabawę dzieci mogły zdobyć kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji oraz umiejętność odszyfrowywania informacji.

mgr Zofia Polityło

 

Opis zdjęcia

Przedszkolaki z dwóch grup: Słoneczka i Motylki wraz z nauczycielkami znajdują w holu przedszkola i oglądają webinar.

 

Opis zdjęcia

Dzieci z grupy Słoneczka znajdują się na dywanie w sali i wskazują palcem na kartach drogę Misia.

 

Opis zdjęcia

Dzieci z grupy Słoneczka znajdują się na dywanie w sali i wskazują palcem na kartach drogę Misia.