KODUJEMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM

KODUJEMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM

W dniu 28.10.2021r. dzieci z grupy Słoneczka miały możliwość pobawić się z Małym Misiem w kodowanie.”KODUJEMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM” to II Moduł międzynarodowego projektu czytelniczego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Najpierw pani wychowawczyni wyjaśniła na czym polega kodowanie. Każde dziecko do zabawy otrzymało planszę z postaciami i brakujące obrazki trzech postaci. Było to sudoku, które przedszkolaki miały rozwiązać. Zadanie dzieci polegało na ułożeniu postaci przyjaciół w pionie i w poziomie tak, by się nie powtarzały. Jak się okazało, nie jest to wcale takie trudne, choć na początku zabawy nie wszystkie czterolatki chciały do niej dołączyć. Niektórym poszło świetnie. Może w przyszłości zostaną programistami lub będą układać nowe gry dla dzieci? Na zakończenie wszyscy mogli zrelaksować umysł przy muzyce, która towarzyszy temu projektowi.

mgr Zofia Polityło

 

Opis zdjęcia
Dzieci siedzą z nauczycielką w kole na dywanie, na którym leży ilustracja misia. Przedszkolaki mają przed sobą plansze z postaciami i obrazki. Nauczycielka trzyma obrazki trzech postaci.

Opis zdjęcia
Dzieci siedzą z nauczycielką w kole na dywanie, na którym leży ilustracja misia. Przedszkolaki mają przed sobą plansze i trzymają w rękach obrazki: misia, dziewczynki, chłopca.

Opis zdjęcia
Dzieci siedzą w kole na dywanie, na którym leży ilustracja misia. Przedszkolaki mają przed sobą plansze z wszystkimi ułożonymi postaciami.