KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

 

 

 

Miesiąc listopad to miesiąc bardzo podniosły dla każdego Polaka – to miesiąc zadumy nad przeszłością i przyszłością naszej ojczyzny.

       DSC02614               DSC02618

       DSC02628               DSC02634

       DSC02632               DSC02637
Już w przedszkolu realizuje się z dziećmi treści wychowania patriotycznego. Przynależność narodowa to także muzyka ojczysta. Takiej muzyki dzieci w Publicznym Przedszkolu nr 9 w Radomsku mogły posłuchać w dniu 21 listopada. Jej wykonawcami byli dwaj utalentowani akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Radomsku – Mikołaj Zatoń i Maciej Dubielski. Chłopcy już nie po raz pierwszy koncertowali dla przedszkolaków. Każdy koncert jest dla dzieci wielką frajdą, a rola muzyki poważnej dla rozwoju młodego człowieka jest ciągle zbyt mało doceniana przez rodziców. Dzięki takim koncertom kształtujemy przecież wśród dzieci ich gusty muzyczne, nowych odbiorców kultury. Koncert w przedszkolu poprowadziła Barbara Kabzińska.