KONKURS EKOLOGICZNY W PP NR 4

28 kwietnia 2022 roku w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Radomsku odbyła się XXII edycja Recytatorskiego Konkursu Ekologicznego.
Przed rozpoczęciem konkursu dzieci wysłuchały montaż słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci, dotyczący ochrony środowiska i zagrożeń dla świata przyrody, związanych z działalnością człowieka. Podczas występu dzieci kilka razy powtarzały „Szanuj wodę”.

W konkursie recytatorskim udział wzięły dzieci z radomszczańskich przedszkoli. Naszą placówkę reprezentowali: Agata ze „Smerfów” i Franek z „Żabek”. Każdy z uczestników konkursu recytował przygotowany wiersz o wodzie. Dzieci wykazały się dobrą pamięcią oraz wspaniałymi zdolnościami recytatorskimi. Agatka za swój występ zdobyła wyróżnienie. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Spotkanie zainspirowane konkursem było sposobnością do rozbudzania u dzieci zainteresowań ekologicznych i przyrodniczych oraz integracji środowisk przedszkolnych.
Gratulujemy i życzymy Agatce i Franusiowi dalszych  sukcesów.

(Franuś podczas recytacji wiersza z dużą, niebieską kropelką w dłoni)

(Agatka podczas recytacji wiersza w niebieskim przebraniu symbolizującym wodę)

(Agatka i Franuś z dyplomami i nagrodami w dłoniach)

Opracowanie:
Barbara Szewczyk