KONKURS PLASTYCZNY „WIOSENNE MALOWANIE”

KONKURS PLASTYCZNY „WIOSENNE MALOWANIE”

Stało się tradycją, iż co roku w naszym przedszkolu odbywa się w plenerze konkurs plastyczny: „Wiosenne malowanie”, dla przedszkolaków z radomszczańskich przedszkoli. Dnia 5 maja 2016 r. konkurs odbył się pod hasłem : Radomsko wiosną. Plenerem był miejski skwer z fontanną, w sercu naszego miasta.

          DSC05978       DSC05982

          DSC05984      DSC05986

W tematykę konkursu wprowadziły wszystkich zaproszonych gości, dzieci z gr. Biedronki w przedstawieniu o Radomsku pt O tym jak mały zajączek szukał swojego miejsca na świecie” . Stworzona scenografia do przedstawienia, piosenki, taniec oraz tekst i wiadomości historyczne o naszym mieście, a także miejsce malowania, poddały młodym artystom pomysły do namalowania swoich prac.

           DSC06004      DSC06011

Celem naszego konkursu jest rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych, wyzwalanie i wyrażanie własnych emocji i uczuć w ekspresji plastycznej, kształtowanie postawy twórczej z otoczeniem przyrodniczym i ukazaniem piękna naszego miasta wiosną. Dzieci miały możliwość swobodnego wypowiadania się w pracach plastycznych.

          DSC06016      DSC06035

Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Elżbieta Sękowska – Naczelnik Wydziału  Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta.

Jury w składzie : p. Damian Grabarczyk, p. Agnieszka Rakowska, p. Elżbieta Minecka oceniło wszystkie prace i przyznało 6 wyróżnień dla :

Filipa Półroli z PSP Nr 3

Piotra Parzuchowskiego z PSP Nr 5

Dawida Hanuszek z PP Nr 4

Oliwii Sztompka z PP Nr 1

Mikołaja Dobrowolskiego z PP Nr 10

Klaudii Owczarek z PP Nr 4

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola Nr 9 w Radomsku, składa podziękowania wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom za udział w konkursie, fundatorom nagród oraz organizatorom za duży wkład w organizację konkursu.

opr. E. Minecka