„KOTKI”  DOKARMIAJĄ PTAKI

„KOTKI” DOKARMIAJĄ PTAKI

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Ptaki w tym okresie mają duży problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Przedszkolaki z grupy Kotki wiedzą, jak ważna jest pomoc zwierzętom w tym trudnym czasie. Dokarmianie ptaków może niejednokrotnie uratować życie wielu z nich, dlatego dzieci postanowiły zadbać o to, aby w naszych przedszkolnych karmnikach nie zabrakło dla nich pożywienia. Zorganizowaliśmy zbiórkę ziarenek i innych pokarmów i udaliśmy się na pomoc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Dokarmiając ptaki przedszkolaki nie tylko zbliżają się do nich i uwrażliwiają na przyrodę, ale także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

Opracowała:
Magdalena Depta