DOKARMIAMY PTAKI

DOKARMIAMY PTAKI

Śnieg zasypał pola, lasy. Dokąd lecą głodne ptaki?

Kto je karmi po zamieci? Kto? Wiadomo małe dzieci!

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też dziś, 03.01.2020, dzieci z grupy Kotków i Jagódek zadbały o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków.

W ogrodach przedszkolnych zawiesiły na gałęziach drzew specjalne kulki, wypełnione tłuszczem oraz ziarnami, a karmniki zapełniły słonecznikiem.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki uczą się odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, mają możliwość obserwacji ptaków, które przylatują do naszego karmnika. Dzieci teraz już bez trudu potrafią rozpoznać wróbelka, sikorkę, sójkę oraz gila. Dzięki naszej pomocy, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowały:

mgr Mirosława Tomczuk, mgr Katarzyna Zasada