KOTKI I JAGÓDKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

KOTKI I JAGÓDKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Dzieci z grupy „Kotków” i „Jagódek”  w dniu 22.01.2020 odwiedziły Bibliotekę Publiczną Filia nr 2 przy ulicy Piastowskiej. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły i otrzymały nagrody. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Po zapoznaniu się z zasadami panującymi w bibliotece dzieci wysłuchały legendy „ O smoku wawelskim” czytanej przez panią bibliotekarkę.

Na koniec pani bibliotekarka zachęciła wszystkie dzieci do wzięcia udziału w projekcie „ Z książką na start”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

 

 

 

 

Opracowanie:

Mirosława Tomczuk

Katarzyna Zasada