„KOTKI KISZĄ KAPUSTĘ”

„Wielki rwetes dziś u Basi, bo
Kapustę Basia kwasi,
Szatkownica poszła w taniec
To ci było szatkowanie”.

Strofy znanej od lat przedszkolnej piosenki stały się inspiracją do kultywowania przedszkolnej tradycji, jaką jest kiszenie kapusty.
Dnia 08 października 2021r. w grupie „Kotki”, dzieci wraz z wykładowcą przygotowywały się do zimy. W czasie zajęć nauczyciel zapoznał dzieci z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci dowiedziały się, iż kiszona kapusta oprócz walorów smakowych jest cennym źródłem wielu witamin.
W pierwszej części przedszkolaki poznały kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, węch, smak, dotyk). Następnie dowiedziały się jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części „Kotki” zapoznały się z etapami kiszenia kapusty oraz przyprawami niezbędnymi do jej zakiszenia (tj. liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, cukier, sól oraz marchewka). Na koniec przedszkolaki zabrały się do pracy. Poszatkowaną wcześniej kapustę wrzucały do kamiennego garnka i bardzo starannie ugniatały drewnianą pałką, tak długo, aż puściła sok.
Zorganizowane zajęcia dostarczyły dzieciom nie tylko mnóstwo radości i zabawy, ale także poszerzyły ich wiedzę.

Opracowały:
M. Tomczuk
J. Molińska
K. Stefańczyk

Jpeg

Na zdjęciu widać dziewczynkę, która szatkuje kapustę do miski. W tle widać kącik przyrodniczy.

Jpeg

Na zdjęciu widać dziewczynkę w niebieskim ubraniu, która ubija kapustę drewnianą pałkom w glinianym garnku.

Jpeg

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, na stole stoi garnek i wiaderko, w których znajduje się ubita przez nich wcześniej zszatkowania kapusta. W tle na ścianie widać jesienne obrazy oraz tablicę tablicę zadaniową i obecności.