„KOTKI” PRZYGOTOWUJĄ DOMOWY KETCHUP

„KOTKI” PRZYGOTOWUJĄ DOMOWY KETCHUP

Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw przygotowując zapasy na zimę.
Własne domowe dżemy, pasty, sałatki, kiszonki i przeciery nabierają na nowo popularności nawet wśród młodych gospodyń domu. Domowe jesienne przetwory na zimowe dni nie tylko różnią się w smaku od sklepowych, ale też są bez zbędnych dodatków w postaci sztucznych barwników i konserwantów, polepszaczy czy zagęszczaczy.
30 października 2017 roku „Kotki” podjęły się przygotowania domowego ketchupu. Dzieci poznały niezbędne składniki oraz czynności, które należy wykonywać. Z pomocą dorosłych udało się przetworzyć dynię i paprykę w pyszny sosik oraz umieścić na słoiczkach stosowne etykiety. I tak oto w każdym domu pojawiły się zimowe zapasy. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na ten moment, kiedy odkręcimy słoiki i spróbujemy jak smakują nasze przetwory.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Opracowanie:
Mirosława Tomczuk
Magdalena Depta