„KOTKI” W KRAINIE MATEMATYKI

Matematyki nie można się nauczyć. Dziecko musi się nią bawić, dlatego im częściej maluch będzie obserwować zbiory, liczby i działania, tym szybciej odszyfruje rządzące nimi reguły. Dzięki licznym zabawom i wykonywanym zadaniom przedszkolaki miały możliwość doskonalenia pamięci, zdolności kojarzenia, koncentracji uwagi czy rozwijania umiejętności liczenia. Geometryczny pociąg oraz druciki kreatywne pozwoliły na utrwalenie nazw figur geometrycznych. Kolorowe pomponiki sprawiły, że liczenie stało się dużo przyjemniejsze. Wiele radości wywołały zabawy z kostką do gry. Przedszkolaki uczyły się układania przedmiotów rosnąco i malejąco. Nie zabrakło także zabaw rozwijających orientację przestrzenną. To był bardzo ciekawy i pełen wrażeń dzień.

Sporządziła:
Magdalena Depta