„KOTKI” W PSP NR 1

„KOTKI” W PSP NR 1

Dnia 10.12.2019 „ Kotki” na zaproszenie nauczycielek z PSP nr 1 uczestniczyły w zajęciach z kodowania.

Czy chcemy, czy nie, wszyscy żyjemy w świecie pełnym kodów. Na przykład litery to kody językowe, cyfry – kody liczbowe, a nuty pozwalają kodować dźwięki. W naszym przedszkolu bawimy się w kodowanie we wszystkich grupach. Kodowanie nie różni się zasadniczo od budowania z klocków.

Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie.

Czas, który dzieci spędziły w szkole, pozwolił im polubić kodowanie, traktować zabawy z nim jako naturalną część edukacji i wychowania. Wielką atrakcjom dla dzieci były zabawy z małymi robotami.

W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrowały się na wyszukiwaniu rozwiązań (jednego lub wielu), przez co wzrosło ich poczucie własnej wartości.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie paniom z PSP nr 1

 

 

 

 

 

 

Opracowała

Mirosława Tomczuk