Książka to mój przyjaciel

Nasze przedszkole podjęło roczną współpracę z Biblioteką Publiczną w Radomsku. W ramach współpracy z placówką, raz  w tygodniu tj. w czwartek do naszego przedszkola przychodzi Pani bibliotekarka.  W miesiącu październiku odbyły się 2 spotkania w każdej grupie przedszkolnej.  W planie współpracy uwzględniono baśnie i legendy polskie.  Podczas spotkania dzieci poznały dwie legendy tj. „Wars i Sawa” oraz „Legendę o Smoku Wawelskim”. Każda wizyta inspirowała dzieci do działania, gdyż wykorzystano w niej ilustracje.  Dzieci musiały wykazać się pamięcią oraz wyobraźnią, podczas tworzenia pracy plastycznej, po zakończonym spotkaniu z gościem. Spotkania z Panią bibliotekarką są bardzo ciekawe, pouczające i zabawne. Dzieci czekają na nie z utęsknieniem.

 

Pani bibliotekarka zachęciła dzieci, by przyszły do biblioteki z rodzicami celem zapisania się.

Beata Wolska