Listopad w grupie „Niedźwiadków”

                                            LISTOPAD W GRUPIE NIDŹWIADKÓW  

 

Dzień jeża w przedszkolu w grupie „Niedźwiadków” obchodziliśmy 10 listopada, ktoś powie znowu jakieś święto, jakiś dzień! No i ma rację! Bo to ZNOWU był kolejny niezwykły dzień, który zachęcił przedszkolaki do poznawania  otaczającego  świata. Była to znakomita okazja by uświadomić naszym 4- latką jaką rolę w środowisku pełnią  jeże, co im zagraża i jak im pomóc. „Niedźwiadki” poznały wiele utworów literackich, których bohaterem był jeż , dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tego zwierzątka, uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, śpiewały piosenki o jeżu , lepiły ,malowały i wyklejały bohatera  dnia. Takie bliskie spotkanie tego dnia z jeżem na pewno wpłynęło na zainteresowanie  dzieci przyrodą  i  uwrażliwiło je na krzywdę zwierząt. Bardzo potrzeba nam takich świadomych przedszkolaków , w przyszłości będą  z nich zmieniający świat dorośli – szczerze w to wierzę.

 

Piątka dzieci rysuje na kartonie.          Grupa dzieci z rysunkiem  jeża .

 

 

Dzień Myszki Miki  „Niedźwiadki” świętowały  17 listopada . Wszystkie dzieci tego dnia wcieliły się bajkowe postaci Wolta Disneya, dziewczynki były Myszkami Minie, chłopcy natomiast byli Myszkami Miki. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola również maskotki myszek. Zabawom nie było końca, dzieci były poszukiwaczami rzeczy należących do Myszki Miki, rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje stroje i maskotki, tańczyły taniec z „Klubu Przyjaciół Myszki Miki”, kolorowały kolorowanki z bohaterką dnia. Wszyscy bawili się  wesoło.

Grupa dzieci z nauczycielem .            Prace plastyczne dzieci - myszka Miki

 

 

Światowy  Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki z naszego przedszkola  obchodziły 24 listopada , dla  „Niedźwiadków” był to szczególny dzień, to tak jakby święto imieninowe naszej  grupy.  Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – pluszowym misiem i zostało zaproszone do zabawy w misiowej krainie. Przedszkolaki poznały  historię święta, bawiły się przy misiowych piosenkach , były zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki oraz foto budka pod  hasłem: Zgadnij kto jest misiem. „Niedźwiadki” przygotowały  zdrową przekąskę- owocowe misie. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

 

Czworo dzieci siedzi na kolanach i zwija sznurek.        Dzieci przy stolikach na talerzach układają misie z owoców    Owocowe misie na talerzach.

grupa dzieci z opaskami papierowych misi.

Wróżby i zabawy andrzejkowe odbyły się w naszej grupie 28 listopada . Dzieci uwielbiają wróżby andrzejkowe, przecież  każdy chce wiedzieć co go czeka  w przyszłości.  Andrzejki  rozpoczęły się  rozmową i filmem edukacyjnym na temat samego święta .Dziś traktujemy to święto z przymrużeniem oka i wróżymy sobie głównie dla zabawy. Panie nauczycielki z grup młodszych i starszych naszego przedszkola przygotowały kilka pomysłów andrzejkowych zabaw, nie były to tylko tradycyjne wróżby, ale miały charakter edukacyjny i przede wszystkim  zachęcały do spędzania czasu przy wspólnej ciekawej , zgodnej , grupowej zabawie. Była kostka z kolorami i przekuwanie serca z imionami, rzut monetą do wody, losowanie zawodów, układanie butów – wyścig butów i oczywiście wesołe tańce do ulubionych melodii. Dzięki obchodzeniu tego święta przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje andrzejkowe, nauczyły się współpracować  w grupie i radośnie bawić się z rówieśnikami.

Dzieci siedzą grupą na dywanie             Grupa dzieci stoi przy stole , rzuca kolorową kostką

Dzieci stoją ustawione w rzędzie .