Luty w Grupie Niedźwiadków

W LUTYM W GRUPIE NIEDŹWIADKI wiele się działo :

2 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Naleśnika, była to doskonała okazja do zorganizowania w grupie Niedźwiadków zajęć i zabaw z naleśnikiem w roli głównej , przedszkolaki poznały przepis na to danie przedstawiony w  rysunkach, wykonały naleśnikowe prace plastyczne. Wiele radosnych emocji wzbudziła zabawa zawijania się w  koc , tworzenie „żywych naleśników”. Zdecydowanie najprzyjemniejszym momentem całego dnia była degustacja naleśników, przygotowanych przez panie kucharki. Niedźwiadki same komponowały i zawijały plackowy deser, były naleśniki z owocami i bitą śmietaną, dżemem . Palce lizać..

9 lutego Niedźwiadki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia nasza sala zamieniła się w prawdziwą włoską pizzernię , na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek. Kulminacyjnym momentem tego dnia było skosztowanie samodzielnie przygotowanej przez przedszkolaki pizzy. To był niezwykle smaczny dzień.

14 lutego w Walentynki gościliśmy w grupie Niedźwiadków Kochane Babcie i Kochanych Dziadków. Dzieci przygotowały upominki dla swoich najbliższych, zaprezentowały również program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki dla babci i dziadka a także wykonały dwa tańce. Niedźwiadki otrzymały gromkie brawa za swoje występy. Na koniec ugościły bliskich samodzielnie wykonanym deserem- galaretką z owocami i bitą śmietaną. Miło było gościć w naszej grupie Babcie i Dziadka. Zapraszamy za rok  do nas.

17 luty to Dzień Kota, z tej okazji przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Były też „wesołe kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnych prac plastycznych, słuchanie kocich wierszy i piosenek, wesołe konkursy np.- picie mleka po kociemu . Dzień kota był również okazją do pomocy bezdomnym zwierzętom, Niedźwiadki włączyły się w akcję zbierania pokarmu i żwirku dla kotów z Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Dziękujemy Rodzicom Niedźwiadków za wsparcie zbiórki .

23 luty to dzień Zimowych Urodzin w grupie Niedźwiadków. Przedszkolaki , które urodziły się zimą – Ania, Szymon, Staś i Dawid , obchodziły właśnie tego dnia swoje 4 urodziny. Były życzenia, zabawy, śpiewanie tradycyjnego 100 lat, dmuchanie świeczki na naszym przedszkolnym torcie i urodzinowe przyjcie.

Ten dzień wpisał się miło w naszą grupową tradycję obchodów urodzin .