MALUCHY POZNAJĄ WIELKANOCNE ZWYCZAJE

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z grupy „Żabki”  przybliżyły nam tradycje wielkanocnego stołu, opowiedziały w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie i wiele innych ciekawych rzeczy, a potem wypróbowały” jedną z wielkanocnych tradycji – „lany poniedziałek”! Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

DSCN4209           DSCN4211

DSCN4225            DSCN4226

DSCN4230            DSCN4231

Dzieci z grupy „Muminków”, w przebraniach „kurczątek” przedstawiły inscenizację wiersza „Kurczątka”.

DSCN4233            DSCN4235

Po występach odbyły się warsztaty plastyczne w grupie „Żabki”. Rodzice wraz ze swoimi pociechami stworzyli przepiękne i bardzo pomysłowe ozdoby wielkanocne.

DSCN4257            DSCN4260

DSCN4264            DSCN4266

Takie  spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Zaproszonym na uroczystość Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie.

Rodzicom i Dzieciom oraz wszystkim przyjaciołom naszego przedszkola życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Opracowanie:

Barbara Knop