” Mały kłopot wielka przygoda”- seans kinowy.

4latki A i B , udały się do Mdk- u na kolejną bajkę z cyklu ” Poznajemy emocje ” a tym razem chodziło o radość.

Pettson i Findus powracają… do swoich początków! Czy gadający kot w zielonych ogrodniczkach może zostać przyjacielem człowieka? Jak to wszystko się zaczęło? Rozbrykany Findus trafia pod opiekę cichego Pettsona i wywraca jego spokojne życie do góry nogami.

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają?

Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały film i z dużą ciekawością dotrwały do szczęśliwego  jego zakończenia.

Dzieci w kinie.