Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Dnia 15.10.2021r. w grupie Słoneczka (4- latki „B”) rozpoczęliśmy realizację międzynarodowego projektu czytelniczego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, do którego nasze przedszkole zostało zgłoszone w dniu 12 października. Dzieci zapoznały się z celami projektu i Misiem, który będzie towarzyszył im podczas przygody z książką. Miś ze względu na wymogi sanitarne jest tylko zdjęciem prawdziwego pluszaka, ale to przedszkolaki już rozumieją. Dzieci wymyślały imię dla swojego nowego przyjaciela, przewodnika w podróży z książką. Z kilku propozycji wybrały imię Poluś. Przedszkolaki oglądały różne książeczki w kąciku czytelniczym, gdzie Miś „zamieszka”, uczyły się piosenki pt.”Czytaj z misiem” i wysłuchały czytanego przez panią opowiadania o małym chłopcu, który został poetą. Był to Jan Brzechwa. Poluś będzie wędrował wraz z Dzienniczkiem Małego Misia kolejno do domów przedszkolaków, gdzie dzieci będą słuchać bajek czytanych przez rodziców i zachęcać innych do czytania.

mgr Zofia Polityło

 

Na zdjęciu widać stojące dzieci, trzymające książki oraz nauczycielkę z sylwetą misia i dzienniczkiem

Na zdjęciu widać kącik czytelniczy: półki z książkami i sylwetę misia