„MAŁY RÓŻOWY SŁONIK” I „PŁASZCZ MARCINA” – SESJA CZYTANIA PRZEZ RODZICÓW

W dniu 23 listopada grupa Biedronek i Żabek uczestniczyła w sesji czytania przez rodziców „Wychowanie przez czytanie”. Zaproszonym gościem był tata Wiktora p. Damian Popiołek, który przeczytał dzieciom bajkę „Mały różowy słonik” i legendę „Płaszcz Marcina”. Dzięki tym pozycjom dzieci mogły dowiedzieć się , jakie znaczenie ma przyjaźń i dobroć wobec drugiego człowieka, co to znaczy mieć dobre serce i kiedy można zostać świętym- tak jak święty Marcin, który podzielił się swoim pięknym czerwonym płaszczem z umierającym z głodu i zimna człowiekiem. Przy okazji lektury dzieci utrwaliły sobie kodeks właściwego zachowania i przytoczyły przykłady niewłaściwego zachowania, które eliminuje niebo. Adam wręczył w nagrodę p. Damianowi swój piękny rysunek, a Zosia i Adrianek dyplom z podziękowaniem od dzieci i ich pań. Nadmienić należy, iż książka, z której czytane były opowiadania „Jak rozmawiać z dziećmi o Bogu”, opatrzona była banderolą akcji „Otwórzmy drzwi, które zamyka bieda”. Kupując tę książkę można było wesprzeć akcję na rzecz rozwoju dzieci ze środowisk najuboższych. Celem akcji było wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez zapewnienie dostępu do książek tym, których nie stać na ich zakup. Patronem akcji był wrocławski CARITAS.

dscf7815        dscf7818

Barbara Kabzińska