MAMO, TATO JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 27 Maja pozostanie na długo w pamięci dzieci 3- letnich uczęszczających do Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi oraz ich rodziców. Tego dnia odbyła się bardzo ważna dla nich uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od powitania gości przez Panią Dyrektor i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki z grup Pszczółki, Zajączki oraz Misie zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Po części oficjalnej przyszedł czas na niespodzianki, którymi były balonowe kreacje oraz brokatowe tatuaże wykonane przez panie animatorki.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez dzieci umiejętności.

M. Depta

J. Ligęza

Dzieci z grupy Pszczółki stoją w półkolu na tle kolorowych dekoracji z okazji Pasowania na Przedszkolaka. Dziewczynki ubrane w białe bluzeczki i żółte spódniczki. Chłopcy mają na sobie ciemne spodnie, białe koszule oraz żółte muchy. Wszystkie przedszkolaki na głowach mają opaski z pszczółką.

Na zdjęciu Pani Dyrektor trzyma w ręku duży niebieski ołówek, którym mianuje dziewczynkę z grupy Pszczółki na przedszkolaka.

Na zdjęciu dzieci z grupy Misie, Pszczółki i Zajączki stoją na holu przedszkolnym w ubrankach nawiązujących do nazw grup i trzymają w ręku instrumenty muzyczne.