„MAMO, TATO, POBAW SIĘ ZE MNĄ”

„MAMO, TATO, POBAW SIĘ ZE MNĄ”

 

 

W dniu 29 maja w grupie 4-latki A, odbyły się zajęcia pokazowe dla rodziców, z zakresu gimnastyki korekcyjnej, przeprowadzone przy współudziale instruktora-rehabilitanta p. Agnieszki Biela.
W prelekcji dla zebranych rodziców, p. Agnieszka podkreśliła, iż postępowania wyrównawczo-korekcyjne mają na celu likwidację wad lub zahamowanie ich dalszego rozwoju, a tym samym przywrócenie prawidłowej postawy ciała. Korekcja wad postawy jest procesem długotrwałym i może trwać kilka lat. Wady nie korygowane w porę mogą nawet doprowadzić do trwałych zniekształceń i w konsekwencji do kalectwa. Tak więc bardzo ważną rolę do spełnienia mają tutaj rodzice. W czasie spotkania dzieci wspólnie z rodzicami wykonywali zaproponowane ćwiczenia i zabawy. Było wiele radości i śmiechu, a także wysiłku. Ćwiczeniom towarzyszyły instrukcje i wskazówki prowadzącej.

                 DSCN9505               DSCN9507

                 DSCN9518               DSCN9522

Na koniec spotkania rodzice otrzymali przykładowe zestawy ćwiczeń dla dzieci. Zainteresowane osoby mogły też otrzymać specjalistyczną poradę. „Biedronki” serdecznie dziękują pani Agnieszce i wszystkim rodzicom za wspólne spotkanie.

Barbara Kabzińska