„Mamo, tato wolę wodę!” – Misie biorą udział w projekcie.

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W środę nasze Misie zrealizowały jedno z wielu zadań projektu pt.: „Jak pije słoń?”. Dzieci obejrzały zdjęcia słonia i wypowiadały się na temat jego wyglądu. Najbardziej zainteresowani byliśmy trąbą. Dzieciaki dowiedziały się do czego słoń używa trąby oraz same sprawdziły jak  ona działa. Zabawiliśmy się w małe słonie a naszymi trąbami były plastikowe słomki. Maluchy próbowały przez słomkę oddychać i dmuchać. Na koniec po ćwiczeniach oddechowych użyliśmy naszej trąby do wypicia pysznej wody.

Na zdjęciu czworo dzieci siedzi na podłodze przed tablicą, do której przypięte są wizerunki zwierzą. Nauczycielka wskazuje dzieciom zdjęcie słonia.

Na zdjęciu czworo dzieci siedzi przy stoliku. Piją wodę ze szklanek przez kolorowe słomki. Na stole stoi butelka z wodą.

Ewa Banaszek

Krystyna Foksowicz