MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

Mruczek, Puszek, Kicia czy Klakier to jedne z wielu imion jakimi nazywamy naszych czworonożnych przyjaciół – koty. To właśnie 17 lutego na całym świcie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. My również w naszym przedszkolu uczciliśmy ten dzień. Dzieci z grup młodszych dowiedziały się skąd pochodzą koty, wypowiadały się na temat ich wyglądu, czym się lubią bawić i co jeść. Naśladowały koty w zabawach ruchowo – naśladowczych, połączonych z ćwiczeniami ortofonicznymi. Wzięły udział w konkursach polegających na zgadywaniu z jakiej bajki pochodzą koty, kto szybciej wypije mleko jak kotek, układaniu rozsypanki obrazkowej z wizerunkiem kota. Na koniec obejrzeliśmy wspólnie bajkę pt.: „Przygody kota Filemona” a każda grupa otrzymała dyplom za udział w Międzynarodowym Dniu Kota.

Krystyna Foksowicz

Ewa Banaszek