MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki dowiedziały się z którego kraju pochodzi pizza, poznały również jej historię.

Tego dnia dzieci bawiąc się w kucharzy,  samodzielnie przygotowały pizzę. Wielką frajdę przedszkolakom sprawiło komponowanie własnego placka, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem.

Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. W oczekiwaniu na pizzę, dzieci rozwiązywały zadania rozwijające pamięć wzrokową i miały za zadanie połączyć ze sobą takie samie kawałki pizzy. Po zakończonej pracy  dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Było smacznie, wesoło i kolorowo. Tego dnia każdy przedszkolak otrzymał czapkę pizzermana oraz dyplom za uczestnictwo w dniu Pizzy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Pizzy.

Dziękujemy rodzicom za dostarczenie wszystkich niezbędnych produktów .

Wychowawcy grupy.