MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W „JAGÓDKACH”

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W „JAGÓDKACH”

20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się placówki edukacyjne w Polsce, w tym i nasze przedszkole.

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wysłuchały pogadanki na temat praw dziecka. – Każde z praw omawialiśmy bardzo dokładnie, z zaznaczeniem tego, że ich spełnienie związane jest również z poczuciem obowiązku człowieka wobec człowieka.
„Jagódki” obejrzały film animowany o prawach wszystkich dzieci. W filmie ukazano takie wartości jak sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego. Po seansie dzieci wykonały prace plastyczną pt. „Mam prawa do…”. Pracę tę, rodzice mogli podziwiać w holu przedszkola.

Opracowała:
Beata Wolska
Katarzyna Zasada