Międzynarodowy Dzień Zebry

Na sawannie jest wesoło, kiedy zebry chodzą w koło.”

31 stycznia 2024 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zebry. Pani Magdalena Słomka i Pani Katarzyna Król-Mucharska z tej okazji przygotowały zajęcia dla wszystkich dzieci.

Przedszkolaki miały możliwość bliżej poznać to egzotyczne zwierzę oraz odpowiedzieć sobie na nurtujące nas pytanie: „Czy zebra jest czarna w białe paski, czy biała w czarne paski?”

Poznaliśmy wiele ciekawostek i informacji na temat tego wyjątkowego zwierzęcia. Wyszukiwaliśmy inne znaczenia słowa „zebra” i oglądaliśmy film przyrodniczy o zebrach. Bawiliśmy się w rytm piosenki „Pani Zebra”. Na koniec dzieci tworzyły pracę plastyczną „Tak powstała zebra”.

Dzieci słuchają ciekawostek o zebrze Dzieci oglądają film edukacyjny o żebrze Dzieci tańczą do piosenki o zebrze Dzieci ruszają się w rytm tamburynu Przedszkolaki robią prace plastyczną pt."Zebra"