MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Miejski konkurs plastyczny na najładniejszą ozdobę choinkową został rozstrzygnięty

W dniu 15-go grudnia 2019 r. na Wigilii Radomszczan rozdane zostały dyplomy i nagrody dla dzieci, które wzięły udział w Miejskim Konkursie Plastycznym na najładniejszą ozdobę choinkową. Konkurs skierowany był do dzieci szkół podstawowych i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto Radomsko. Każda ozdoba bożonarodzeniowa musiała zawierać logo miasta w kolorze. Musiała być oryginalna, wykonana specjalnie na potrzeby konkursu. Prace konkursowe mogły być wykonane dowolną techniką. Celem konkursu było:

  • kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej i kreatywności dzieci i młodzieży
  • pobudzanie aktywności twórczej wśród uczniów i przedszkolaków

Z naszej placówki wytypowano do konkursu prace dzieci z grupy 5A Biedronki: Leny Czarneckiej, Kajetana Jankowskiego oraz Eryka Miary. Wszystkie prace eksponowane były w czasie Wigilii Radomszczan. Z rąk prezydenta miasta Radomska nagrodę za uzyskanie I miejsca w kategorii „przedszkolaki” zdobyła Lena Czarnecka, sprawiając nam tym faktem ogromną radość. Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie do konkursu była Barbara Kabzińska. Lenie i jej rodzicom serdecznie gratulujemy wygranej, a pozostałym uczestnikom – pięknych prac i wrażeń.

  

Barbara Kabzińska