„MISIE” W KSIĘGARNI

„MISIE” W KSIĘGARNI

Korzystając z pięknej, wiosennej pogody , w związku z realizowaną w tym miesiącu tematyką dotyczącą książek, wybraliśmy się na wycieczkę do księgarni. Pani sprzedawczyni zapoznała nas z wyposażeniem sklepu. Przedstawiła ciekawe ,dostosowane do wieku dziecka przedszkolnego pozycje książkowe. Głównym celem wycieczki było zaznajomienie przedszkolaków z pracą księgarza oraz zapoznanie z wyglądem i księgozbiorem sklepu. Dzieci dowiedziały się także, że każda książka w księgarni ma swoje miejsce na poszczególnych półkach w odpowiednich działach tematycznych, dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, którą chcemy kupić. Przedszkolaki mogły same przekonać się, na czym polega różnica między księgarnią a biblioteką. Wspólnie wybraliśmy pozycje, którą zakupiliśmy do naszego kącika książki. Myślę, że największe wrażenie zrobiła na dzieciach mnogość i różnorodność zgromadzonych na półkach pozycji książkowych. Wycieczka ta sprawiła dzieciom dużo radości i z pewnością wpłynęła na rozbudzenie ich zainteresowań czytaniem książek.
Anna Soboń