„MISIE” W MUZEUM

W dniu 7.10.2016r. dzieci z grupy Misiów udały się na wystawę i warsztaty do Muzeum Regionalnego w Radomsku, których tematem były ,,Dzieje papieru i papiernictwa”. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstawania papieru i obejrzały wystawę ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. ,,Misie” wysłuchały różnych ciekawostek dotyczących papieru i obejrzały różne urządzenia służące przy jego produkcji dawniej. Ciekawym punktem wizyty w muzeum było zapoznanie się ze sposobem produkcji papieru czerpanego. Dzieci uczestnicząc w lekcji muzealnej miały okazję samodzielnie zaczerpnąć arkusze papieru wraz ze znakiem wodnym. Była to wielka frajda dla wszystkich przedszkolaków. Własnoręcznie wykonany papier zabrały do przedszkola, aby w przyszłości wykonać na nim prace plastyczne.

dsc_0091              dsc_0093

dsc_0094               dsc_0095