„Misiowe zajęcia pod chmurką” w grupie Słoneczka

Wszyscy uświadamiamy sobie, jak ważna jest rola ruchu w rozwoju dzieci.

W dniu 24.05.2022r. w grupie Słoneczka zostały zorganizowane „Misiowe zajęcia pod chmurką „- w ramach realizacji ostatniego VI Modułu Projektu czytelniczego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Zajęcia miały na celu kształtować postawy szlachetności, dbałości o zdrowie, zachęcić do aktywności na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z grupy Słoneczka wyszły na dwór, by wziąć udział w zabawach sportowych – bajkowym torze przeszkód. Konkurencje sportowe przypominały poznane utwory literackie, a różne atrybuty z nimi związane zachęcały do zabaw ruchowych, np. pakowanie koszyczka Czerwonego Kapturka, nauka segregowania związana z Kopciuszkiem, poruszanie się w dużych butach Kota w butach, niesienie jabłka Królewny Śnieżki na drewnianej łyżce, przejście po linie w okularach Pana Hilarego oraz przeciąganie liny, by ćwiczyć potrzebną siłę, jak w wierszu Rzepka. W torze przeszkód brała udział też grupa Motylki. W ostatniej konkurencji dzieci wspólnie z paniami przystąpiły do przeciągania liny, której szala przesuwała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Niebo troszkę się chmurzyło, ale zajęć pod chmurką nie zakłóciło, więc dobre wspomnienia pozostawiło.

Dziękujemy Rodzicom przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu dla dzieci kaloszy, które służyły jako jeden z bajkowych atrybutów.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia

Na trawniku dziewczynka pakuje koszyczek Czerwonego Kapturka – wkłada plastikowe zabawki (warzywa, sok, pieczywo). Na drugim planie widać dzieci.

Opis zdjęcia

Na trawniku w obręczy leżą piłeczki i klocki. Obok znajduje się obrazek Kopciuszka i pantofelek, a w pudełku leży część piłeczek. Dziewczynka wyciąga piłeczki z obręczy.

Opis zdjęcia

Na trawniku obok obrazka Kota w butach stoi chłopiec ubrany w duże, wysokie, czarne męskie buty i trzyma na głowie czarny kapelusz. Za nim widać dzieci.

Opis zdjęcia

Na trawniku obok obrazka z Królewną Śnieżką idzie dziewczynka, trzymająca w rękach drewnianą łyżkę, na której znajduje się jabłko.

Opis zdjęcia

Na chodniku wśród zieleni leży obrazek Pana Hilarego i lina, po której idzie chłopiec, trzymając ręce wyciągnięte na boki.

Opis zdjęcia

Dzieci z panią ciągną linę. Na trawniku leży „rzepka”.

Opis zdjęcia

Dzieci z grupy Słoneczka stoją z panią wśród zieleni. Na trawniku znajdują się atrybuty z różnych utworów literatury dziecięcej i przybory do ćwiczeń sportowych.