MOTYLKI W MUZEUM

Dnia 15 października 2021r. grupa Motylki udała się do Muzeum Regionalnego w Radomsku na wystawę pt. ,,ŚWIAT TORUŃSKICH PIERNIKÓW”. Celem wyjścia było poznawanie tradycji regionalnych. Dzieci poznały historię przemysłu piernikarskiego. Obejrzały bogatą wystawę m.in.: rekonstrukcję sklepu firmowego z pocz. XX w., secesyjną wagę i kasę, metalowe puszki na pierniczki, kawę i herbatę, formy piernikowe, formy do produkcji cukierków oraz reklamy na pocztówkach, dokumentach i papierach firmowych. Zwiedzanie ekspozycji było połączone z wypiekiem pierników. Przedszkolaki z dużym zainteresowanie uczestniczyły w warsztatach. Każde dziecko otrzymało upominek w formie własnoręcznie wykonanego pierniczka dekoracyjnego.

Jolanta Jaguścik

Renata Dybka


Zdjęcie przedstawia grupę dzieci z wychowawcą i pracownikiem Muzeum.
Grupa stoi na tle stanowiska piernikarza toruńskiego.


Na zdjęciu znajduje się grupa dzieci uczestniczących w warsztatach wypieku pierniczków.
Dzieci stoją przy stoliczkach i wygniatają ciasto. Pomagają przedszkolakom opiekunowie przedszkola i Muzeum.