„MUCHOMORKI” POZNAJĄ PRACĘ SPRZEDAWCY

„MUCHOMORKI” POZNAJĄ PRACĘ SPRZEDAWCY

W ramach  orientacji zawodowej w przedszkolu przez ostatni tydzień prowadzone były zajęcia z cyklu „Poznajemy różne zawody”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z pracą ludzi w różnych zawodach oraz wyrabianie u nich szacunku dla pracy ludzkiej. Pierwszego dnia grupa wybrała się na wycieczkę do sklepu spożywczego, w którym pani ekspedientka opowiedziała o swojej pracy. Dzieci mogły zaobserwować, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca sprzedawcy. Na prośbę dzieci, Muchomorki odwiedziły również pobliski supermarket. Przedszkolaki maszerowały wesoło między regałami, mijając kolejne działy z  artykułami sprzedawanymi w sklepie. Z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki i zamrażarki. Najbardziej interesowała je maszyna do krojenia pieczywa. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom zrobienie wspólnych zakupów. Drugiego dnia poznały zawód fryzjera i kosmetyczki.

   

Magdalena Depta

Jolanta Jaguścik

Anna Soboń