MUCHOMORKI W MUZEUM REGIONALNYM W RADOMSKU

Bliskie jest nam przekonanie , że dzięki edukacji i kontaktowi z pięknem ludzie stają się lepsi, a społeczeństwa bardziej racjonalne. W muzeach i  galeriach już najmłodsze dzieci mogą poznawać świat, rozwijać wrażliwość na piękno, uczyć się wyrażania opinii oraz dzielenia odczuciami i emocjami. Dlatego razem z naszymi wychowankami  7 listopada wybrałyśmy się do Muzeum Regionalnego w Radomsku. Nasza wizyta podzielona była na dwie części. Pierwsza  odbyła się na terenie galerii ,miała charakter warsztatowy i związana była z  Świętem Niepodległości. Dzieci pod bacznym okiem pracowników muzeum wykonały biało-czerwone kotyliony, a następnie obejrzały wystawę w malarstwa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich „Akwarela WaterColour”. Celem tych zajęć było rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci .

Druga cześć wizyty to „spacer” po wystawie etnicznej  naszego muzeum. Nasz przewodnikiem był Pan Tomasz, który w bardzo ciekawy i dostosowany do  przedszkolaków sposób opowiedział o znajdujących się na wystawie przedmiotach i ich przeznaczeniu.

Dzieciom bardzo podobała się wizyta w muzeum i na pewno skorzystamy z kolejnego zaproszenia.

Wychowawczynie: M. Depta , J. Jaguścik, A. Soboń