MUCHOMORKI W POSZUKIWANIU PANI JESIENI

MUCHOMORKI W POSZUKIWANIU PANI JESIENI

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznania otaczającego świata. Dlatego 25 września 2019 r. przedszkolaki z grupy Muchomorki korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych udały się na spacer w pobliżu przedszkola w celu poszukiwania oznak jesieni oraz zebrania jej darów w postaci liści, kasztanów, jarzębiny i żołędzi.  Dzieci bardzo uważnie obserwowały drzewa i krzewy. Nazywały je. Zwracały uwagę na różnice w wyglądzie liści. Określały ich kształt oraz barwę. Podziwiały jesienny koloryt. Zebrane przez przedszkolaki skarby na pewno niedługo zostaną wykorzystane podczas wykonywania jesiennych prac plastycznych.

    

Opracowanie:

Magdalena Depta

Anna Soboń

Jolanta Jaguścik