„MUMINKI” NA SPACERACH I WYCIECZKACH

„MUMINKI” NA SPACERACH I WYCIECZKACH

„Muminki” poznają najbliższe otoczenie poprzez częste spacery i wycieczki. Obserwują zmiany związane z pojawiającą się jesienią w świecie roślin i zwierząt. Korzystają z pięknej pogody i miło spędzają czas na powietrzu.

18 września 2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie ulic. Celem wycieczki było przypomnienie zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe, uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Zasady te bardzo ważne są dla wszystkich ludzi, zarówno tych małych jak i tych dorosłych.


Opracowanie:
Barbara Szewczyk
Danuta Choróbska
Magdalena Depta