MUMINKI NA URODZINACH MARCHEWKI W PRZEDSZKOLU SPECJALNYM

Dnia 24 października grupa Muminków została zaproszona przez dzieci i opiekunów
z przedszkola specjalnego na Urodziny marchewki.
Spotkanie urodzinowe było wspaniałe, a wszyscy na pewno długo będą wspominać ten dzień.
Panie przebrane za różne warzywa – na czele z marchewkę – zabawiały wszystkich zebranych. Dzięki nim wszystkie przedszkolaki bawiły się doskonale. Dzieci wyszukiwały celowo ukryte marchewki na sali, rzucały do celu marchewki, składały jesienne puzzle w parach, a przy dźwiękach muzyki bawiły się w kole z maskotką marchewki.
Wszyscy skosztowali przepysznego soku marchewkowego wyciskanego na bieżąco
z sokowirówki. Na deser przygotowany został prostokątny tort marchewkowy przystrojony kwiatami
z gotowanej marchewki.
Starym zwyczajem goście uroczystości – Muminki – podarowały gospodarzom prezenty. Każdy przedszkolak otrzymał od nas Tackę Zdrowego Przedszkolaka
z wyeksponowaną marchewką. Nasze dzieci zaprezentowany zabawę ruchową do piosenki Pomidorek.
Finałem niezapomnianego spotkania urodzinowego były wspólne zdjęcia. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech, a to oznacza tylko jedno – ZA ROK SPOTYKAMY SIĘ PONOWNIE.

Danuta Choróbska
Katarzyna Siemińska