„MUMINKI” W TEATRZE

„Gałganiarz i Patyczek” to bajka, która w piękny sposób ukazuje zmagania człowieka z przeciwnościami losu i przenikania się dobra i zła. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach. Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną Papugę. Ten piękny, kostiumowy spektakl obejrzały dzieci z grupy „Muminków” w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Dnia 2. grudnia – po raz pierwszy w życiu przedszkolaka – dzieci wyjechały dużym autokarem ze swoimi najbliższymi do teatru. Po wspaniałej bajce wszystkie dzieci zostały zaproszone na scenę przez Świętego Mikołaja, który rozdawał prezenty. „Muminki” w podziękowaniu zaśpiewały Mikołajowi ulubioną piosenkę „Siedem reniferów”. Dzień pełen przeżyć, niespodzianek i prezentów był wyjątkowym dniem w życiu naszych przedszkolaków.

Danuta Choróbska