NA GÓRALSKĄ NUTĘ – KONCERT DLA MALUCHA

Jednym z zadań zawartych w koncepcji pracy naszego przedszkola, w tym roku szkolnym, jest kształtowanie postaw patriotycznych u przedszkolaków. Dzieci wraz z nauczycielami stworzyły w salach kąciki patriotyczne, poznały symbole narodowe, tradycje i legendy. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach muzealnych. Realizując cykl zajęć „Poznajemy różne regiony Polski” zaprosiliśmy do naszego przedszkola ludową, góralską kapelę „GÓRALSKA HORA” . Dwaj górale Szymon i Szczepan przyjechali do nas ze Szczyrku. Zaśpiewali i zagrali maluchom po góralsku. Ta skoczna muzyka tak spodobała się maluchom, że podczas koncertu zaczęły tańczyć i klaskać w rytm muzyki .Dzieci mogły zobaczyć z bliska góralskie stroje, a także nauczyły się kilku góralskich słów i powitania.
IMG_20150505_103128           IMG_20150505_104023

Opracowanie: