„NASZE SYMBOLE NARODOWE”  WYSTAWA PRAC

„NASZE SYMBOLE NARODOWE” WYSTAWA PRAC

W dniu 22.05.2019r. została zorganizowana w naszym przedszkolu wystawa, na której zaprezentowano prace plastyczne – symbole narodowe Polski: godło, flagę oraz hymn. W grupach dzieci starszych przedstawione zostały 23 prace, a w grupach młodszych znalazło się na wystawie 28 prac. W budynku dzieci starszych wystawę zorganizowano w sposób tematyczny, natomiast w budynku dzieci młodszych – grupami dzieci.

Celem wystawy była dobra znajomość symboli narodowych przez dzieci, propagowanie ich, rozwijanie więzi rodzinnych, kształtowanie wartości patriotycznych, pogłębianie przynależności narodowej, doskonalenie sprawności manualnych. Symbole narodowe przedszkolaki poznały już wcześniej i wspólnie z rodzicami wykonały prace różnymi technikami: rozmaitego rodzaju wyklejanki z bibułki, wstążeczek, malowanie farbami i inne. Prace były też bardzo starannie wykonane. Wszyscy oglądający patrzyli z podziwem. Nawet Jaś, spoglądający z obrazu na ścianie, chyba się zadziwił.

To wielka zasługa Rodziców przedszkolaków, za którą dziękują wszyscy wychowawcy.

 

mgr Zofia Polityło