Niebieski Dzień w naszym Przedszkolu.

Obfitował w różne zabawy z niebieskim kolorem. Tego dnia wszystko, co się działo w przedszkolu związane było z kolorem niebieskim. Nawet pogoda w tym była w kolorze niebieskim, od samego rana było pochmurnie i deszczowo. Każdy przedszkolak miał na sobie coś niebieskiego. Dzieci rozpoznawały i nazywały kolor niebieski i jego odcienie. Wykonywały wiele doświadczeń z wodą, masą plastyczną w kolorze niebieskim, rywalizowały podczas dmuchania balonów. Zatańczyły „Kropelkowy taniec”. Podczas zabaw współpracowały w małych zespołach oraz w parach. Powstały ciekawe prace plastyczne wg instrukcji obrazkowej, dobrane wg wieku i możliwości dzieci. Starszaki z grupy „Kotków” poznały wzruszającą historię niebieskiego smoka, który zamiast ogniem, zieje… mrozem. Jest to bajka o wzajemnym zrozumieniu i tolerancji. Przy tej okazji dzieci rozmawiały o znaczeniu wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Poznały 3 stany skupienia wody. Wykonały piękne krople wody.

To był dzień pełen wrażeń.

Dzieci samodzielnie spożywają obiad.Dzieci segregują klocki w kolorze niebieskim.Taniec dzieci Dzieci siedzą na dywanie. Segregują kropelki wody.Dzieci siedzą przy stoliku. Bawią się niebieską masą plastyczną.Dzieci siedzą przy stolikach i wykonują pracę techniczą- kropelki wody.Dzieci dmuchają niebieskie balony.Dzieci siedzą na dywanie. Bawią się niebieskimi balonami.Dzieci siedzą na dywanie. Oglądają wystawę prac- niebieski smokDzieci składają koceDziewczynka ubrana w niebieską bluzkę rozdaje talerzyki do obiadu.Grupa dzieci wykonuje doświadczenia z wodąGrupa dzieci siedzi przy stolikach. Wykonują doświadczenia z kolorem niebieskimDzieci siedzą przy stoliku. Spożywają posiłek w kolorze niebieskimChłopiec w niebieskiej bluzce układa naczynia na stolikuDyżurni podają do stołu talerze z kluskamiDwie dziewczynki siedzą przy stoliku i rysują postać niebieskiego smokaDwoje dzieci przy stolikach spożywa posiłek w kolorze niebieskimGrupa dzieci stoi wokół stolikaDzieci siedzą przy stolikach i bawią się niebieską masą plastycznąDzieci z grupy "Smerfy" w niebieskich ubraniach i białych czapkach

Dzieci ubrane na niebiesko tańczą w kole