Niebieski dzień

Wtorek według planu daltońskiego oznaczony jest kolorem niebieskim. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim. W przedszkolu pojawiły się także pluszaki w tym kolorze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, rozwiązywały zagadki. Poznały znaczenie powiedzeń „niebieski ptak” i „myśleć o niebieskich migdałach”. Rozmawiały o znaczeniu wody w przyrodzie. Pracując w zespołach wykonały prace plastyczne. Na podwieczorek zjadły pyszną galaretkę w kolorze niebieskim, której smak podkreśliły „niebieskie” owoce.
Grupa dzieci ubrana w kolorze niebieskim prezentuje prace plastyczne.
Dzieci siedzą przy stoliku i dmuchają przez słomki na niebieskie piłeczki.Dzieci siedzą na dywanie i układają niebieskie klocki.Dzieci bawią się w zabawę kołową. Dzieci siedzą przy stoliku podczas posiłku.Grupa dzieci ubrana w kolorze niebieskim prezentuje wykonany ocean z pływającymi rybkami.Dzieci siedzą przy stoliku i wyklejają niebieskim kolorem kroplę wody.Dzieci siedzą na podłodze i wykonują pracę plastyczną na niebieskim kartonie.Grupa dzieci prezentuje niebieskie chmurki.Dzieci prezentują pomalowane Smerfy