O ZDROWIU W SŁONECZKACH

W dniu 19.03.2021r. odbyło się w grupie Słoneczka spotkanie z panią pielęgniarką na temat Co trzeba robić, żeby być zdrowym. Celem pogadanki było poszerzenie wiedzy dzieci o wpływie różnych czynników na nasze zdrowie. Przedszkolaki z uwagą słuchały, co mówiła pani pielęgniarka Renatka i o czym czytała książeczkę pt. „Na zdrowie”. Potem trzylatki odpowiadały na pytania: kiedy należy myć ręce, jak dbać o higienę ciała i zęby, dlaczego trzeba się gimnastykować, wietrzyć pomieszczenia, jeść owoce i warzywa oraz pić niegazowaną wodę.W nagrodę dzieci otrzymały kolorowanki od pani pielęgniarki. Następnie wychowawczyni przygotowała dla dzieci zabawę Strój i pogoda, ponieważ ubiór odpowiedni do warunków atmosferycznych też jest ważny dla zdrowia. Zabawa polegała na właściwym spakowaniu garderoby pani Zimy do walizki ze śnieżynką i pani Wiosny do walizki oznaczonej słoneczkiem, gdyż ubrania ich się wysypały i pomieszały. Wszystkie dzieci chętnie więc je zapakowały. Drugą zabawą była zabawa ruchowa Symbole pogody. Wybrane dziecko pokazywało obrazek przedstawiający symbole: słoneczko, deszcz, wiatr, natomiast pozostałe dzieci wykonywały ustalone ruchy, bo przecież ruch to zdrowie.

mgr Zofia Polityło