OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU W ZAJĄCZKACH

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU W ZAJĄCZKACH

9 lutego w grupie Zajączki obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu to akcja, której głównym celem jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.
Tego dnia dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Owce w sieci”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Po każdym filmie nauczycielki rozmawiały z dziećmi o ważnych przesłaniach płynących z  treści,  zwracając uwagę na temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek.
Następnie wspólnie stworzyliśmy plakat utrwalający wszystkie omówione podczas zajęć zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Magdalena Depta
Wanda Mortoń