OBCHODY DNIA EUROPY W „JAGÓDKACH”

Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że 9 maja przypada Dzień Unii Europejskiej. Doskonale jednak o tym wiedzą dzieci z Przedszkola nr 9, gdzie już od wielu lat w specyficzny sposób obchodzony jest ten dzień.
– Dzień Unii Europejskiej stał się okazją dla nas do wyposażenia dzieci w zasób niezbędnych wiadomości i doświadczeń wynikających z edukacji europejskiej w przedszkolu. Dzieci z grupy „Jagódki ” tego dnia, oprócz obejrzenia prezentacji multimedialnej o Unii Europejskiej, wykonały potrawę narodową Włoch, czyli pizzę.
Własnoręcznie przygotowana potrawa smakuje najlepiej a do tego w gronie najlepszych przyjaciół tym bardziej.
Przedszkolaki ze smakiem pałaszowały pizzę, oczywiście nie kończąc na jednym kawałku…


Zdjęcie przedstawia produkty do przygotowania pizzy oraz dzieci, obserwujące proces powstawania placka.


Na zdjęciu dzieci jedzące pizzę.


Na zdjęciu dzieci jedzące pizzę.


Na zdjęciu pizza na dwóch blaszkach.

Beata Wolska