OBCHODY DNIA KOTA W GRUPIE

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”.
Celem tego święta jest podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka.

Dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.

Nie zabrakło w tym dniu wesołych zabaw takich jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, zabawy z chustą animacyjną i kotami – pluszakami, czy „kocie masażyki”.

M.Depta

Przedszkolaki siedzą przy stoliczku. każde dziecko wykonują swoją maskę kota.

Dziewczynka siedzi na krzesełku. Nauczycielka na buzi dziewczynki maluje czarną kredką kocie wąsy i nosek.

Dziewczynka chodzi na czworakach po wyznaczonym śladzie.

Dzieci bawią się chustą animacyjną. Na środku chusty znajdują się pluszaki – kotki.