Obchody Dnia Pszczoły w grupach młodszych

20 maja przedszkolaki z grup młodszych obchodziły Światowy Dzień Pszczoły. Z tej okazji w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały działania, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

Podczas zajęć w Ekopracowni przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą budowy pszczoły, ważnej roli życia pszczół dla ludzi oraz pracy pszczelarza. Zabawy ruchowe, muzyczne, zagadki, podkreśliły atrakcyjność tego wyjątkowego dnia. Dzieci miały także możliwość zrobić sobie zdjęcie w fotobudce pszczoły, co dostarczyło im wiele radości. Ponadto przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na przedszkolnej wystawce.

Dzieci wraz z nauczycielkami stoją na placu przedszkolnym. Jedna z nauczycielek trzyma mikrofon w ręku i opowiada o pszczole znajdującej się na palcu przedszkolnym.Przedszkolaki uczestniczą w zabawie kołowej z balonem w żółtym kolorze. Dzieci kolejno podają sobie balon. Dzieci siedzą przy stolikach i układają puzzle. Jedna z Pań pomaga dzieciom. Przedszkolaki tańczą w parach na placu przedszkolnym.Chłopiec pozuje do zdjęcia w fotobudce przedstawiającej pszczołę. Dzieci skaczą po macie i wykonują różne zadania zgodnie z obrazkami prezentowanymi na macie .

 

Przygotowały:

  1. M. Depta
  2. B. Wolska
  3. K. Kułak – Górna
  4. M. Słomka
  5. K. Stefańczyk
  6. K. Lichota