OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA W  STARSZAKACH

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA W STARSZAKACH

Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świeci całym, że dziecko to także człowiek,
tyle, że jeszcze mały. Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa, chcąc wielu dzieci los odmienić, stworzyli dla nich mądre prawa. Więc na co dzień i od święta spróbujcie dobrze je zapamiętać !

Dzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. 
To ważne wydarzenie ma nam przypominać i zwracać uwagę na dzieci, w kontekście praw im przysługujących. Każde dziecko powinno być tak samo traktowane przez wszystkich bez jakiejkolwiek dyskryminacji.
Dzień Praw Dziecka był okazją, aby w grupach starszych porozmawiać o prawach dzieci i ich potrzebach.
Przedszkolaki dowiedziały się, że prawo to wszystko to, co im się należy oraz czego mogą wymagać od innych, pamiętając przy tym, iż inni ludzie też mają swoje prawa i nie można robić nic, co by mogło im zaszkodzić.
Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczycielki starszaki zapoznały się z Kodeksem Praw Dziecka. Każde z przysługujących im praw zostało dokładnie omówione.
Utrwaleniem zdobytej wiedzy był film edukacyjny nawiązujący do znanych dzieciom bajek.

Drodzy Rodzice! Pomóżmy dzieciom chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane. Pamiętajmy o tym!

Magdalena Depta
Anna Soboń