OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY W GRUPACH MŁODSZYCH

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno,

dziś Cię utopimy – bo nie chcemy zimy!

W poniedziałek 21 marca dzieci z grup młodszych spotkały się na holu przedszkolnym, by poznać zwyczaje i obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, a wszystko to w związku z obchodami pierwszego dnia wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od wspólnych śpiewów oraz zabaw związanych z tematyką pór roku.

Na koniec, aby tradycji stało się zadość dzieci pożegnały Marzannę i powitały okrzykami i piosenkami wiosnę!

Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie przez każdą z grup wiosennych prac plastycznych.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre, a my będziemy korzystać z jej uroków.

Magdalena Depta

Na środku stoi chłopiec, który trzyma w ręku Marzannę. pozostałe dzieci w kole wraz z nauczycielką machają jej na pożegnanie.

Dzieci trzymają w ręku kolorowe apaszki i poruszają się z nimi po całej sali.

Dzieci ubrane na zielono stoją w kole. Na głowach mają opaski w kwiaty. Przedszkolaki wspólną piosenką żegnają Panią Zimę.