OCZEKIWANIE NA ŚWIĘTA W GRUPIE „SMERFY”

W grupie „Smerfy” grudzień minął na oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Najpierw wspólnie z dziećmi ubraliśmy choinkę i zawiesiliśmy w sali ozdoby bożonarodzeniowe.

Później wykonaliśmy kolorową bombkę na konkurs „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”.

Oglądaliśmy „Jasełka” w wykonaniu dzieci z grupy „Żabek” i braliśmy udział w „Przedszkolnej Wigilii”.

Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy prezenty dla rodziców w postaci kart świątecznych.

18 grudnia zaprosiliśmy do przedszkola rodziców na „Warsztaty Bożonarodzeniowe”. Dzieci w opaskach z „Choinkami” zainscenizowały gościom piosenkę „My jesteśmy choineczki”. Potem wspólnie z rodzicami wykonywały „Ozdoby na choinkę”.

Po skosztowaniu świątecznych wypieków przygotowanych przez rodziców wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Cicha noc”.

W dobrych nastrojach powróciliśmy do swoich domów, aby tam w zaciszu domowego ogniska obchodzić Święta Bożego Narodzenia.

Opracowanie:

Barbara Szewczyk