OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

 

Każdy człowiek ma swoje prawa. Przestrzeganie ich ma chronić go i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Swoje prawa mają również dzieci, które wymagają szacunku i godnego traktowania przez dorosłych. Należy jednak pamiętać, że prawa dziecka nie kolidują z prawami rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich wartościami i światopoglądem.

 

              DSC_0418               Zdjęcie 566

 

20 listopada 2014 roku przypada 25 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Tego dnia po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszym przedszkolu nauczycielki przygotowały dla dzieci ciekawe zabawy celem pokazania maluchom, iż mają swoje prawa, m.in. prawo do zabawy, do nauki, do imienia, do życia w rodzinie, do szacunku.

Anna Sowińska
Katarzyna Zasada